YURDUNUSEVEN’İN YAŞLILAR HAFTASI MESAJI
YURDUNUSEVEN’İN YAŞLILAR HAFTASI MESAJI
Okunma Sayısı: 29772

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven, 18-24 Mart Dünya Yaşlılar Haftası nedeniyle yazılı bir mesajı yayınladı. Yaşlıların baş tacı olduğunu vurgulayan Yurdunuseven “Üzerimizde emeği olan yaşlılarımız için yapacağımız her güzel iş, hem vicdani hem de insanı bir sorumluluğun gereğidir” dedi.
 
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, yaşlıların dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürel değerleri yarınlara taşımayı sağlayan en değerli insanlar olduğunu belirtti. Yaşlı bireylerin toplumla bütünleşmesi daha aktif olması ve yaşama bağlı kılınması gerektiğini ifade eden Yurdunuseven, “Bugünün gençleri yarının yaşlılarıdır. Yaşlısına hürmet etmeyen, saygı göstermeyen toplumun geleceği emniyet içinde olamaz. Her insan için değişik mana ve önem ifade eden yaşlılık, hayatın çok özel bir dönemidir. Ömrün büyük bir kısmını topluma ve ülkeye hizmetle geçirmiş insanların, yaşlandıkları ve bakıma muhtaç oldukları dönemde ömürlerinin sonuna kadar insan onuruna yakışır bir şekilde bakım talep etme hakları vardır. Üzerimizde emeği olan yaşlılarımız için yapacağımız her güzel iş, hem vicdani hem de insanı bir sorumluluğun gereğidir” dedi.  
 
YAŞLILARIMIZIN HEP YANINDA OLUYORUZ
AK Parti hükümetlerinin yaşlılara ve engellilere pozitif ayrımcılık yaptığını hatırlatan Yurdunuseven, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Yaşlılarımız kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Yaşlı bireylerin toplumla bütünleşmesinin yanında toplumdan sevgi ve saygı beklemektedirler. Devletimizin asli görevleri olan sosyal devlet anlayışı içerisinde yaşlılarımız için başta huzur evleri olmak üzere bakıma muhtaç yaşlılarımız için bakım evleri kurmuştur. Partimiz tarafından yaşlılarımız ve engelli bireylerimize pozitif ayrımcılık yapıldı. Yaşlılarımızın sosyal alanları genişletilerek, huzurevleri ve bakım evleri yeniden inşa edilerek huzurlu bir hayat sürmeleri amaçlanmış ve bununla ilgili önemli projeler hayata geçirildi. Bu vesile ile bütün yaşlılarımızın 18-24 Mart Dünya Yaşlılar haftasını kutlar, sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyoruz.”