KURBAN BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN
KURBAN BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN
Okunma Sayısı: 58820

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, bayramların, dostluk ve kardeşlik duygularının daha da pekiştiği özel günler olduğunu vurgulayarak, Kurban Bayramı'nın, kurban ibadetinin verdiği maneviyatla gönül yüceliğinin arttığı, yardımlaşma ve merhamet duygularının yoğunlaştığı özel bir bayram olduğunu belirtti.

Yurdunuseven Kurban Bayramı nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada Kurban Bayramının veren eli alan elden üstün kılan İslamiyet dinindeki en müstesna zamanlardan biri olduğunu belirterek, bu müstesna zaman diliminde Müslümanların mallarını infak edebildikleri, yardımlaşmanın ve dayanışmanın en üst safhada yaşandığını ifade etti. Yurdunuseven mesajında şunları belirtti:

“Bilinmelidir ki, bayramlar sevinç ve mutluluk günleridir. İlk önce kendimizden başlayarak saygıyı, sevgiyi, adaleti, barışı, huzuru ve mutluluğu topluma yaymanın, kardeş olduğumuz bilinciyle birbirimize daha çok merhametli davranmanın, yetimleri, öksüzleri ve kimsesizleri sevindirmenin, yoksulları barındırmanın, bayramı bayram gibi yapabilmek ve yaşatabilmek amacıyla paylaşmanın, en yakınımızdan başlayarak dargınları barıştırmanın ve en önemlisi de insan olma kimliğimizin ön plana çıktığı kutlu zaman dilimleridir. Buradan hareketle, Hz. İbrahim (as) ve Hz. İsmail (as)’de gerçek anlamını bulan Kurban Bayramı bizlere, ibadetlerin Allah (cc)’a bağlılığı gösterdiğini, sahip olduğumuz malın, kazanımların ve gönlümüzdeki sevginin paylaştıkça çoğalacağını, kestiğimiz kurbanların etinin veya kanının değil, bu manada sadece ve sadece takvamızın ve duyarlılığımızın Allah’a ulaşacağını hatırlatır. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm inananların, Kurban Bayramı’nı en içten duygularla kutlar, bu vesile ile aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anar, herkese sevdikleri ile birlikte sağlıklı ve mutlu bir bayram geçirmelerini diler, selam ve saygılarımı sunarım.”