ŞİMDİ KARDEŞLİK ZAMANI
ŞİMDİ KARDEŞLİK ZAMANI
Okunma Sayısı: 13378

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığının 11-21 Ocak tarihleri arasında il genelinde yürüttüğü Bayır-Bucak Türkmenleri ve Suriyelilere yönelik yardım kampanyasında toplanan yardımlar dualar eşliğinde Gaziantep’e uğurlandı.

 

AK Parti Genel Merkezi tarafından Bayır-Bucak Türkmenlerine yönelik başlatılan yardım kampanyası kapsamında AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından toplanan yardımlar yola çıktı. İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel ve teşkilat mensupları dualar eşliğinde ilk yardım TIR’ını Gaziantep Kızılay merkezine uğurladılar. Bayır-Bucak Türkmenlerine ve Suriyelilere gidecek yardım TIR’ının önünde açıklamalarda bulunan İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, “Şimdi kardeşlik zamanı” diyerek birlik ve beraberlikten bahsetti. Yurdunuseven, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Şimdi kardeşlik zamanı diyoruz. Bu gün inşallah AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı olarak ilçe ve beldelerimizden topladığımız bir TIR yardımı Bayır-Bucak Türkmenlerine ve Suriyeli kardeşlerimize teslim edilmek üzere Genel Merkezimizin bize verdiği talimat gereği Gaziantep Kızılay merkezine gönderiyoruz. İnşallah hayırlara vesile olur.”

 

YARDIM TIR’I GAZİANTEP’E UĞURLANDI

“Bu bizim için bir başlangıç” diyerek yardımların devam edeceğini vurgulayan İl Başkanı Yurdunuseven, “Bu kampanya çerçevesinde gelen bütün yardımları önce temiz, düzenli bir şekilde paketledik ve TIR’a yerleştirdik. Şimdi ise yeni paketlemeler devam ediyor. Ben öncelikle Afyonkarahisar da bize yardım eden tüm Afyonkarahisar’lı hemşerilerimize çok teşekkür ediyorum. Allah hayırlarını kabul etsin inşallah. Bugün belediye başkanımız ve il genel meclisi başkanımız ve yönetim kurulundan arkadaşlarımızla birlikte duasını yapıp yola çıkaracağız. Yarın (Salı) bu TIR’ımız Allah nasip ederse kazasız belasız inşallah Gaziantep’te bulunan Kızılay yardım merkezine yardımları teslim edecek. Söylediğim gibi bu ilk TIR’ımız inşallah devamı da gelecek. TIR’ımızın kazasız ve belasız Gaziantep’e ulaşmasını temenni ediyoruz. Vatandaşlarımız kuru gıda ve bakliyat yardımlarında bulunmak isterlerse hala alabiliyoruz” dedi. Yapılan konuşmaların ardından yardım TIR’ı dualarla uğurlandı. Tören’e İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven’in yanı sıra Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, İl Yönetim Kurulu üyeleri ile teşkilat mensupları katıldı.