“HALKIN GÖRDÜĞÜ GÖRMEDİĞİ BİRÇOK TEHLİKENİN ÖNÜNE GEÇİYORLAR”
“HALKIN GÖRDÜĞÜ GÖRMEDİĞİ BİRÇOK TEHLİKENİN ÖNÜNE GEÇİYORLAR”
Okunma Sayısı: 54740

Türk Polis Teşkilatı'nın 173. kuruluş yıl dönümü sebebiyle bir mesaj yayınlayan AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, “Büyük bir kahramanlık örneği sergileyen polislerimiz halkın gördüğü görmediği birçok tehlikenin önüne geçiyorlar” dedi.
 
AK Parti İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven Türk Polis Teşkilatı'nın 173. kuruluş yıl dönümü sebebiyle bir mesaj yayınladı. Başkan Yurdunuseven mesajında, "Ülkemizde huzurun ve hukuki düzenin bozulmaması, halkın güven ortamında yaşamını sürdürebilmesi için fedakârca görev yapan Polis teşkilatımız alnımızın akıdır” dedi.
 
“Polis teşkilatı kahraman evlatlar yetiştiriyor”
 
2015 – 2016 yılları arasında Cizre, Silopi ve Sur gibi birçok noktada hendek operasyonları yaparak büyük bir başarıya imza attıklarını ifade eden Yurdunuseven sözlerine şöyle devam etti: “Terörü Güneydoğu’dan temizleyen, bugün de Afrin’de görev yapan, hatta birçoğu gönüllü giden polis kardeşlerimizin ülkemizin bölünmez bütünlüğü için gösterdikleri çaba ve gayretler takdire şayandır. 15 Temmuz alçak darbe girişimi gecesi büyük bir kahramanlık örneği sergileyerek hainlerle mücadele sırasında şehit düşen 62 polisimiz de, Polis teşkilatının ne derece kahraman evlatlar yetiştirdiğinin apaçık ispatıdır.”
 
“Halkın gördüğü görmediği birçok tehlikenin önüne geçiyorlar”
 
Başkan Yurdunuseven, “Görevlerini başarıyla yerine getiren polis teşkilatının üyeleri, ülkemizde huzurun ve güven ortamının oluşması ve bununla birlikte terörle mücadele ederek cennet vatanımızda halkımızın gördüğü görmediği birçok tehlikenin önüne geçip kahramanlık örneği sergiliyorlar. Bunlardan biri de 5 Ocak 2017 günü saat 16.10’da İzmir Adliyesi önüne bomba yüklü araçla gelen teröristlere geçit vermeyen, Türkiye'nin kahraman polis memurlarından biri olan ve son görevinde şehadet mertebesine ulaşan Fethi Sekin’dir. Görevi, vatanı ve halkı uğruna şehit düşerek aramızdan ayrılan polislerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına da sabır diliyorum. Yaralı olan gazi polislerimize de Allah’tan acil şifalar diliyorum. Görevleri başında olan tüm polislerimize de başarılı bir hayat temenni ediyorum. Şehitlerimizden geriye kutsal bir emanet olarak kalan eşleri, çocukları, aileleri ve yakınlarına da sevgi ve saygılarımı arz ediyorum” diyerek mesajını noktaladı.