BAKAN KURTULMUŞ’TAN “YEREL SEÇİM” MESAJI
BAKAN KURTULMUŞ’TAN “YEREL SEÇİM” MESAJI
Okunma Sayısı: 18880

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ilimizde ziyaretlerde bulundu. AK Parti İl Başkanlığını da ziyaret eden Bakan Kurtulmuş, birkaç ay sonra yerel seçimlerin yapılacağı sinyalini verdi. AK Parti İl Başkan Vekili Hüseyin Sezen de “Afyonkarahisar, gün geçtikçe gelişmekte ve büyümektedir” diye konuştu.
 
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş Afyonkarahisar'da bir takım ziyaretlerde bulundu. İlk olarak yapımı devam eden müze inşaatını gezen Bakan Kurtulmuş daha sonra yetkililerden bilgi aldı, incelemelerde bulundu. Bakan Kurtulmuş buradan da Mevlevihane’yi ziyaret etti. Burada namaz kılan Bakan Kurtulmuş’un bir sonraki ziyaret durağı ise tarihi Taşhan oldu. Burada esnafı ziyaret eden Bakan Kurtulmuş vatandaşlarla sohbet etti. Bakan Kurtulmuş buradan da AK Parti İl Başkanlığını ziyaret etti. AK Parti İl Başkan Vekili Hüseyin Sezen ile görüşen Bakan Kurtulmuş daha sonra belediye başkanları ile bir araya geldi. Basına kapalı olan toplantıda başkanlar taleplerini iletti. Daha sonra aday adayları ve  Kadın ve Gençlik Kolları ve ana kademe bile toplantıda bir araya geldi.
 
Bakan Kurtulmuş’a teşekkür etti
 
Burada söz alan AK Parti İl Başkan Vekili Hüseyin Sezen, “Sayın Bakanım Afyonkarahisar'a yapmış olduğunuz katkılardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Ziyaretiniz bizleri onurlandırmıştır. Bir turizm şehri olan Afyonkarahisar, gün geçtikçe gelişmekte ve büyümektedir” dedi.
 
“Büyük ve güçlü Türkiye hedefinden dönmeyeceğiz”
 
Başkan Vekili Sezen’in ardından konuşan Bakan Kurtulmuş, “Cümle alem bilsin ki büyük ve güçlü Türkiye hedefinden dönmeyeceğiz. Herkes Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın kötü olduğunu söylüyor. Ne için? ‘Dünya beşten büyüktür’ derseniz kötüsünüz. Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan deseydi ki ‘Evet efendim. Siz bilirsiniz efendim’ deseydi Erdoğan'dan daha iyisi olmazdı. Bunu sadece bir laf olarak söylemedi. Bakın Amerika Birleşik Devletleri bir karar alıyor ve diyor ki ‘Büyükelçiliği Kudüs'e taşıyacağım.’ Yani Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyacağını söylüyor. Cumhurbaşkanımız çıkıyor ve diyor ki ‘Ben bunu tanımıyorum. Bununla mücadele edeceğim.’ Hemen İslam İşbirliği Teşkilatı'nın toplayıp ‘başkenti Doğu Kudüs olan bir Filistin için mücadele edeceğim’ diyor. O da yetmiyor Birleşmiş Milletler'de 128 ülke ABD’nin bu kararına karşı karar alıyor. Bana yıllar önce Türkiye böyle bir tepki koyacak deselerdi ‘Hadi canım sende’ diye cevap verirdim ama 128 ülkeyi bir araya getirip böyle bir karar aldırmasını sağlayan Türkiye bugün gerçekten dünyada sözü geçen bir ülke olmuştur” dedi.
 
Kişi başına düşen milli gelirimiz 30 bin doları bulacak
 
Kurtulmuş, “Bugün ‘dünya beşten büyüktür’ sözünü kişi başı milli geliri 11 bin dolar olan bir ülke olarak söylüyoruz. Kardeşlerim eğer bu ekonomik istikrarı bir 10 sene sürdürelim 10 sene sonra bizim milli gelirimiz kişi başına 30 bin doları bulacaktır. İnşallah bunu da göreceğiz” diye konuştu.
 
“Seçim, sandığa gidecek insanların gönlünü kazanmakla kazanılır”
 
AK Parti Afyonkarahisar teşkilatının tecrübeli bir teşkilat olduğunu söyleyen Bakan Kurtulmuş sözlerine şöyle devam etti: “Şunu bilmenizi isterim ki hiçbir seçim masa başında kazanılmaz. Bunun için çalışmak zorundayız. Afyon'da çok iyi oy alıyoruz. Afyon halkı bizi çok iyi bir şekilde destekliyor. İktidara getiriyor ve destek veriyor. Ben Afyon halkının bu süreçte de destek olacağından şüphem yok. Bu süreçte birileri propaganda yapacaktır. Birileri sizi tahrik edecektir. Sizden istirhamım Kadın, Gençlik ve ana kademe ile aday adaylarımız hep birlikte çalışacağız. Bu arada 45 gün civarında bir süremiz var. Her gün herkese bir şey anlatmak ve insanların gönlünü kazanmak zorundayız. Seçim sandıkta atılacak oyları kazanmakla değil, sandığa gidecek insanların gönlünü kazanmak ile kazanılır. Kimse kendi evinde aile mensubu dahi olsa hatır gönül için oy vermez. Kişinin zihnini kazandığınız insan bize oy verir. Bu yüzden ‘hafızayı beşer nisyan ile maluldür.’ Biz iki şey anlatacağız. Sadece son dönemde Türkiye'nin yaşadıkları, 7 Şubat MİT krizi, 17/25 Aralık yargı darbesi, Gezi olayları, 15 Temmuz darbe teşebbüsü ve ekonomik operasyonlar. Bunları millete anlatalım. Yine millete yapılan hizmetleri hatırlatalım. Dolayısıyla yapılan hizmetleri anlatacağız. Bunlar bizim vazifemiz ama geçmiş dönemlerde oy verildiği halde hizmet edilemeyen günleri de hatırlatacağız. O dönemlerde bu milletin imkanlarını nasıl heba edildiğini anlatacağız.”
 
“Birkaç ay sonra başka bir seçim daha geliyor”
 
Bu seçimin en büyük fitnelerinden birinin de ‘Efendim biz Erdoğan'a oy vereceğiz fakat milletvekillerine oy vermeyeceğiz’ sözü olacağını söyleyen Kurtulmuş konuşmasını, “Bu söz kendiliğinden oluşan bir söz değil. Bir el bunu yapıyor fakat Erdoğan'ın güçlü olması lazım ki iktidar güçlü olsun. Hükümet güçlü olsun. Yoksa kıymeti yok. Parlamentoda çok güçlü bir şekilde mücadele edeceğiz. En iyi şekilde yapılması için gayret edeceğiz sonuçları ne olursa olsun.  Cumhurbaşkanımızı kesinlikle güçlü bir şekilde meclise göndermeliyiz. Halk nezdinde milletvekilleri ile birlikte güçlü bir Cumhurbaşkanı istiyoruz. Birkaç ay sonra başka bir seçim daha geliyor. Orada da güçlü bir şekilde yolumuza devam edeceğiz” ifadeleri ile noktaladı.
 
Bakan Kurtulmuş daha sonra Gençlik Kolları Başkanlığını ziyaret etti.