SEZEN’DEN ANNELER GÜNÜ MESAJI
SEZEN’DEN ANNELER GÜNÜ MESAJI
Okunma Sayısı: 19293

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkan Vekili Av. Hüseyin Sezen, Anneler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
 
Sezen mesajında, “Dünyanın en zor ve en önemli görevlerinden birini üstlenmiş anneler bizim inancımızda ayaklının altı öpülesi kadınlardır. Anne, iyiliğin, şefkatin, fedakarlığın ve merhametin karşılığıdır. Yeri doldurulamaz ve değeri ölçülemez” ifadelerine yer verdi.
 
“Annesi sağ olanlar kıymetini bilsin”
 
Anneliğin dünyadaki en yüce duygulardan biri olduğunu söyleyen Sezen, “Annelerimiz karşılıksız sevginin en güzel örneğidir. Sınırsız bir sevgi ve özveri ile geleceğimize uzanan yolda bizlerin rehberleridir. İslamiyet’te de annelerin yeri ayrıdır. Peygamberimiz Hz. Muhammed'in cennetin annelerin ayakları altında olduğunu bize bildirdiği annelerimizin değeri tartışılamayacak kadar büyüktür. Son nefeslerine kadar evlatlarının her türlü sorumluluklarını üstlenen, iyi ya da kötü günlerinde onların yanlarında olan ve canından bir parça olarak gören annelerin hakkı ödenmez. Bizi millet yapan, birbirimize bağlayan ve kültürümüzün devamını sağlayan annelerimizdir. Özellikle annesi sağ olanlar, annelerinin kıymetini bilsinler; onlarla vakit geçirsinler. Kırgınlık varsa da bugünün hatırına fırsat bilip, gidip ellerini öpsünler” dedi.
 
AK Parti annelere büyük haklar getirdi
 
Kadına pozitif ayrımcılık ilkesinin AK Parti hükümetleri tarafından uygulandığını söyleyen Sezen mesajını, “Örneğin annelerin yarım gün çalışıp tam maaş almaları sağlandı. Anne ve babadan isterse birisi çocuk okula gidene kadar yarım gün çalışabiliyor.  Bunlarla birlikte girişimci kadınların devlet desteğiyle önü açıldı. İşyerinden taciz, mobbing ya da benzeri baskıları yaşayan kadınlar yasayla koruma altına alındı. Şiddete uğrayan kadın ve çocuklara danışmanlık hizmeti veren ALO 183 hattı bu dönemde kuruldu. Kısaca bunlar sadece bir kaçı. Yani AK Parti kadına değer veren bir partidir. Diğerleri gibi sadece sözde değil özde destek veren ve haklarında ciddi iyileştirmeler yapan bir partidir” ifadeleri le noktaladı.