“BASININ 15 TEMMUZ’DAKİ DURUŞU HER TÜRLÜ TAKDİRİN ÜSTÜNDEDİR”
“BASININ 15 TEMMUZ’DAKİ DURUŞU HER TÜRLÜ TAKDİRİN ÜSTÜNDEDİR”
Okunma Sayısı: 55476

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen 24 Temmuz ‘Gazeteciler ve Basın Bayramı’ nedeniyle bir açıklama yaptı. Sezen, “Basın çalışanlarının, tıpkı Milli Mücadelede olduğu gibi, 15 Temmuz 2016’da da milli iradenin yanındaki kararlı duruşu her türlü takdirin üstündedir” dedi. 
 
“Basın, demokrasinin gelişmesini sağlıyor”
 
24 Temmuz Gazeteciler ve Basın bayramı nedeniyle bir açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, “Tarafsız ve özgür bir basının varlığı güçlü demokrasilerin olmazsa olmazıdır.  Türk basınında sansürün kaldırılması, "Gazeteciler ve Basın Bayramı" olarak kutlanmaktadır. Siz değerli halkımıza doğru haber alma imkânı sağlayan ve düşüncelerini başkaları ile paylaşmasına aracı olan basın kuruluşları, önemli bir toplumsal görev icra etmektedir. Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir” dedi.
 
“Gazeteciler çalışmaları ile mesleklerini önemli bir konuma taşımıştır”
 
“Basın, ülkelerin gelişiminde çok önemli bir yere sahiptir” diyen Sezen açıklamasında, “Basının halkı bilgilendirme, eğitme, kamuoyu oluşturma gibi çok önemli işlevleri bulunuyor. Basın dünyasında çalışan ve emek veren gazeteciler, yağmurda, çamurda, sıcakta, soğukta çalışarak yaptıkları haberler sayesinde ülkemizde mesleklerini önemli bir konuma taşımıştır. Ülkemizin ve şehrimizin gelişimi, halkımızın bilgilendirilip bilinçlendirilmesi ve kamuoyunda gerekli hassasiyetlerin oluşturulmasında basın sektörünün çok önemli katkıları bulunuyor” ifadelerine yer verdi.
 
15 Temmuz vurgusu yaptı
 
Basın çalışanlarının mesai mefhumu gözetmeksizin, aralıksız bir şekilde çalışarak önemli bir vazifeyi yerine getirdiklerini söyleyen Sezen sözlerini, “Basın çalışanları milletimizin yaşadığı olağanüstü dönemlerde de önemli vazifeler üstlenmişlerdir. Bu anlamda, ülkemizde yaşan son hadiselere bakıldığında basın çalışanları önemli bir görevi daha yerine getirmişlerdir. Basın çalışanları, Milli Mücadelede olduğu gibi, 15 Temmuz 2016’da da milli iradenin yanında yer almış ve kararlı duruşu her türlü takdirin üstündedir.  İnanıyorum ki, basın çalışanları, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da olup bitenleri doğru ve tarafsız bir şekilde haber vererek, şehrimizin ve ülkemizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesine ve kalkınmasına katkı sunmaya devam edecektir. Tüm gazetecilerin ve basın mensuplarımızın mesleklerinde uzun yıllar sağlık ve esenlik içinde çalışmalarını diliyor ve bu önemli günü en içten dileklerimle kutluyorum” ifadeleri ile noktaladı.