AK PARTİ 85. DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ
AK PARTİ 85. DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ
Okunma Sayısı: 45611

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığının 85’nci İl Danışma Meclis toplantısında konuşan İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, Afyonkarahisar’a 16 yılda ülkenin 2002 bütçesinin beşte biri kadar yatırım yapıldığını söyledi.
 
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Afyonkarahisar İl Başkanlığının 85’nci İl Danışma Meclisi Afyonkarahisar Belediye Sosyal Tesislerinde dün gerçekleştirildi. Toplantının basına açık bölümünde; AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Milletvekilleri İbrahim Yurdunuseven ve Ali Özkaya konuşma yaptı.
 
“AK Parti 2002 öncesine nazaran kesintisiz hizmetler veriyor”
 
AK Parti’nin 85. İl Danışma Meclis Divanı Hüseyin Ceylan Uluçay’ın Başkanlığında; Ahmet Kışpınar, Kadir Elaziz, Fatma Okay, Hulusi Ceylan’dan oluştu. Toplantının açılış konuşmasını AK Parti İl Başkanı. Hüseyin Sezen yaptı. AK Parti’nin Türkiye’ye ve Afyonkarahisar’a kazandırdığı hizmetlerin ortada olduğunu söyleyen Sezen, “Daha önemlisi de partimiz, 2023 hedefleriyle birlikte çok daha büyük seçim başarılarına odaklanmış bir partidir. Meclis’te güçlü olmamız gerektiği gibi yerel seçimlerde de güçlü olmak durumundayız. AK Parti Türkiye’yi 16 yıldır kesintisiz reformlarla yönetiyor. Yerelde de devrim niteliğinde hizmetlerimiz devam etmektedir. Anadolu halkı görmediği yatırımları görüyor. AK Parti hükümetleri yani 2002 öncesine nazaran kesintisiz ve istikrarlı bir şekilde hizmetleri alıyor.” dedi.
 
Geçmişi hatırlatıp, 2002 yılı sonrası yapılan hizmetler anlattı
 
“Şehrimizin trafiği felçti. Belediye Başkanımız bu noktada bir proje hazırlatarak Maliye kavşağında bir çalışma başlattı” diyen Sezen, “Bu çalışmayı kısa süre sonra tamamladı ve şu anda orada trafik diye bir dert kalmadı. Halkımız zamanını trafikte değil, işinde, ailesi veya sevdikleri ile geçiriyor. Aynı zamanda stadyum kavşağı ve demiryolu alt geçidi devam ediyor. Bunlar aklıma gelen sadece birkaç proje. Biten projelere baktığınızda da şehrimizde hatırı sayılır bir çalışma yapılmış vaziyette. Gerek belediye, gerek farklı bakanlıklar milyarlarca liralık yatırımlar yaptılar. Bizden önce bir sağlık ocağı inşaatı başlar, senelerce o inşaat devam ederdi. Halk, hizmet değil inşaat görürdü. Bir hatırlatma yapmak istiyorum. 2002 yılında biz iktidara geldiğimizde bu ülkenin bütçesi 98 milyar liraydı. Bu şehre son 16 yılda, biz iktidara geldiğimizdeki Türkiye bütçesinin beşte biri kadar yatırım yapıldı.” diye konuştu.
 
“3 Kasım yeni dönem başlangıcı”
 
AK Parti olarak önemli bir yıldönümü idrak ettiklerini vurgulayan Sezen sözlerini şöyle sürdürdü:
“İlk zaferimizin 16’ncı yıldönümü. Tam 16 yıl önce, 03 Kasım 2002’de Türkiye istikrardan yana tercihini yaptı ve AK Parti'yi tek başına iktidara getirdi. 03 Kasım tarihi, sadece AK Parti için değil, Türkiye ve bütün milletimiz için yeni bir dönemin başlangıcıdır. Bu tarih bir dönüm noktasıdır. Bu tarih milattır. Türkiye, adeta karanlık bir tünelden aydınlığa çıkmıştır. Koalisyon dönemlerine, istikrarsızlığa, güvensizliğe, milletimiz son vermiştir.”
 
“Stat alt geçidi bu ay sonunda açılacak”
 
Toplantının ikinci konuşmasını Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban yaptı. Yaklaşan yerel seçimlerde Allah’tan partisine yeni zaferler nasip etmesi temennisini dile getiren Çoban, “İnşallah kazanan AK Parti olsun hizmetimize en güzel şekilde devam edelim. Uzun bir konuşma yapmayacağım. Afyonkarahisar Belediyesi tarihinde ilk defa köprülü kavşaklara, alt geçitlere imza atmaya başladı. Normalde alt geçitler seçim projelerimizde yer almıyordu. Gelişen teknoloji bitmeyen ihtiyaçlar sonucu bunları çalışma kapsamımıza aldık. Mezarlık önünde ki Prof. Dr. Necmettin Erbakan kavşağı ve Fuar Alanını şehrimize bağlayan Muhsin Yazıcıoğlu köprümüz dışındakiler vaadimiz değildi. Ama bir dönem içerisinde hiçbir yerden destek alıp kredi kullanmadan 2 köprü ve 2 alt geçidimizi bitirip hizmete açtık. İnşallah eski stadyum önünde ki alt geçidimizi de nasip olursa bu ayın sonuna kadar hizmete açmayı planlıyoruz. İnsanımız sabırsız, her şeyin hem olmasını aynı zamanda çok çabuk olmasını arzu ediyor. 08 Temmuz 2018 tarihinde eski stadyum alt geçidimiz için trafiği kapatmışız. Dört gün sonra 4 ay dolmuş olacak. Bu alanda akla gelen her hizmetin alt yapısı var. Maliye ve Jandarma kavşaklarında ki alt geçitlerimizde 4,5 ayı geçmedik. Burada da inşallah 4,5 ayı geçmeyeceğiz. Burada yan yolların tesviye işlemleri başlamış. İnşallah yarın sabah (bugün) yan yollarımızın asfalt işlerine başlayacağız. En azında yan yolları açarak ay sonuna kadar da tamamını alt geçidimizi açacağız.” şeklinde konuştu.
Çoban, 65 bin metrekarelik Veysel Eroğlu Parkına yapılan, 950 metrekarelik kafeteryayı “Millet Kıraathanesi” olarak şehre kazandıracaklarını, yeni park projelerinin gündemlerinde olduğunu sözlerine ekledi.
 
“Ülkemizin güçlenmesini istemiyorlardı”
 
AK Parti Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, 2002 yılında merkezi hükümet olarak seçilmelerinin 16’ncı yılını idrak ettiklerini söyleyerek nice yıllar daha hizmet etmenin nasip olmasını Allah’tan diledi. Yurdunuseven şöyle konuştu:
“Meclis çalışmaları devam ediyor. Hafta içinde genellikle Ankara da oluyoruz. Önümüzde ki hafta inşallah meclisimize sağlık çalışanlarıyla ilgili bir kanun teklifi getiriyoruz. Bunu çok önemsiyoruz. Çünkü sağlık çalışanlarına karşı ciddi bir mukavemet sözkonusu. İnşallah bunu gidereceğiz. Ekim ayı ihracaat verilerine göre Afyonkarahisar tüm iller arasında iki basamak daha üste çıkarak 29’ncu sıraya yükseldi. Katkısı bulunan tüm sanayici, esnaf ve iş adamımıza teşekkür ediyoruz. Ülkemizin gururu, onların söyleyip bizim yaptığımızın göstergelerinden biri olan 3. Havalimanının birinci etabı inşallah faaliyete geçirildi. On yıl içinde inşallah dünyanın en büyük havalimanını açacağız. Gezi Olayları sırasında 3. Havalimanını yapmayı ve de söylemler hep FETÖ’nün ağzıydı. Çünkü Türkiye’nin güçlenmesini istemiyorlardı. Sayın Emine Erdoğan hanımefendinin öncülüğünde gerçekleşen ‘Sıfır Atık Projesi’ son derece önemli bir projedir. Buna Belediye Başkanlarımızın gerekli önemi gösterip destek vermeleri gerekiyor. Gerçekten çok önemli bir projedir. 2019 yerel seçimleri çok önemli. Yakında başvuruları almaya başlayacağız. Teşkilatlara rica ediyorum, ‘O şunun adamı, bu bunun adamı, bizim milletvekilimizin kardeşi, ağabeyi veya İl ya da İlçe Başkanımızın akrabası’ niteliğinde bakmadan özellikle kim hizmet edebilecekse kim Afyonkarahisarlıya hizmet edecekse lütfen onların üzerinde duralım.”
 
OHAL Komisyonuna 132 bin müracaat, 40 bin karar
 
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya, Olağanüstü Hal İnceleme Komisyonuna 131 bin 922 adet müracaat olduğunu belirterek, komisyonun 40 bin müracaat hakkında karar verdiğini söyledi.
Toplantının son konuşmasını AK Parti Milletvekili Ali Özkaya yaptı. FETÖ’nün yaşattığı 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası olağanüstü hal ilan edildiğini hatırlatan Özkaya şunları söyledi:
“35 tane olağanüstü hal ile ilgili Kanun Hükmünde Kararname çıktı. Bunlarla birçok tedbirler alındı. Birçok kişi kamu görevinden ihraç edildi. Rütbeleri, unvanları geri alındı. Kuruluşlar kapatıldı, FETÖ ve başka terör örgütlerine mensup olan şirketlerin gayrimenkullerine el konulup bunlarla ilgili tedbir süreçleri yapıldı. Geçen hafta son 701 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameyi kanunlaştırdık. Meclis konuşmamızda da FETÖ terör örgütü hakkında bilgi verdik. FETÖ nedenli ihraç edilenlerle ilgili Olağanüstü Hal İnceleme Komisyonu kuruldu. Eğer burada yapılan işlemlerde hata bir yanlış varsa düzeltilsin diye. Sonuç itibariyle bu işlemler kamu görevlileri eliyle yürütülüyor. İnsanın olduğu yerde hata olabilir. Süre sınırlılığı ve o anda yapılan ilk değerlendirmelerde farklı durumlar ortaya çıkabilir diye bu komisyon kuruldu. Dün itibariyle komisyona 131 bin 922 adet müracaat olmuş. Bunun 125 bin 678’i kamu görevinden ihraç kararıdır. Üç bin 483’ü rütbelerin geri alınmasıdır. İki bin 761’de kurum ve kuruluşların kapatılmasıdır. OHAL Komisyonu 125 bin 678 müracaattan 40 bini hakkında karar verdi. 22 Aralık 2017 tarihinde ilk kararını verdi. Bir yıl henüz dolmadı 10 aydır karar vermeye devam ediyor. 40 bin kararın 2 bin 700’de kabul kararı verdi. Yani kamu görevine geri gönderdi.” Toplantı basına kapalı olarak devam etti.