MİLLETVEKİLİ ÖZKAYA; “DİNAR’A YAPILAN YATIRIMLARIN TAKİPÇİSİYİM”
MİLLETVEKİLİ ÖZKAYA; “DİNAR’A YAPILAN YATIRIMLARIN TAKİPÇİSİYİM”
Okunma Sayısı: 3633

Kurban bayramı dolayısıyla bayramlaşma programına Dinar ilçesi ile devam eden Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, beraberindekilerle birlikte vatandaşlarla bayramlaştı. Bayramlaşma töreninde konuşan Milletvekili Av. Ali Özkaya, “Dinar’a yapılan yatırımların takipçisiyiz. Hükümetlerimiz döneminde Dinar’a ciddi yatırımlar yapıldı” dedi.

 

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Kurban Bayramı nedeniyle Dinar'da düzenlenen bayramlaşma merasimine katıldı. Gerçekleşen Kurban Bayramı Bayramlaşma Programına İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, Milletvekilleri Prof. Dr. Remziye Sıvacı, Av. Halil Ürün, Milletvekili Adayları Av. Ali Özkaya, Hatice Dudu Özkal, Mehmet Koca ve Cengiz Sağlam, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, ilçe başkanları, belediye başkanları ve teşkilat mensupları katıldı.  AK Parti iktidarlarında Afyonkarahisar ihracatının 6 kat arttığını ifade eden İbrahim Yurdunuseven, eğitim kalitesinin yükselip okul sayısının da iki kat arttığını kaydetti.

 

KÖYLERİMİZ İÇME SUYUNA KAVUŞTU

Derslik başına düşen öğrenci sayısının daha makul seviyelere geldiğini dile getiren Yurdunuseven; "Beş yıldızlı otel konforunda devlet hastanelerimiz oldu. Sağlık personeli sayısı 2 kat artmıştır. Hastalarımızın bir kısmının sağlık hizmetleri evlerinde veriliyor. Acil durumlarda hasta nakilleri ambulans helikopterlerle yapılmaktadır.  Afyonkarahisar'lı olmasından gurur duyduğumuz, Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu'nun şehrimize yaptığı hizmetleri ise saya saya bitiremeyiz. Bakanımızın hizmetleri sayesinde sulanan arazilerimiz 2 kat arttı. Şehrimizin en küçük köyünde dahi içme suyu sıkıntımız kalmamıştır. Kendi fidanımızı kendimiz üretmeye başladık. Bal ormanlarıyla üretimimizi artırdık. Akarçay projesi bile tek başına şehrimizin sosyal hayatını değiştirmiştir. Tarımsal destek miktarını tam 6 kat artırdık. Artık çiftçimiz daha çok üretiyor ve daha çok kazanıyor” şeklinde konuştu.

 

ÜLKEMİZ KOALİSYONLARLA YÖNETİLDİ

Park Ala Konferans ve Toplantı Salonunda gerçekleştirilen bayramlaşma merasiminde konuşan Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya, herkesin kurban bayramını kutlayarak, 7 Haziran seçiminde yaşananlara değindi. Özkaya, “7 Haziran seçimlerinden sonra bölgemizden ilk defa 25 yıldır bir milletvekili çıktı. Bu vesile ile sizlere ve bütün hemşerilerimize teşekkür ediyoruz. Uzun yıllar Ak Parti iktidarından sonra son seçimlerde partimiz maalesef tek başına iktidar olamadı. Buradaki gençler tek başına iktidarı biliyor, ama koalisyonun ne olduğunu bilmiyorlar. 2002'den önceki süreçte Türkiye hep koalisyonlarla yönetildi. O süreçlerdeki sıkıntıları ve hükümet kavgalarını yaşı yetenler gayet iyi bilir. Bu sebepler Ak Parti'nin tek başına yeniden iktidar olması için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

 

BÖLGENİN EN BÜYÜK HASTANESİ İNŞA EDİLDİ

Dinar ilçesinin birçok önemli yatırım aldığına dikkat çeken Milletvekili Ali Özkaya, yatırımların artarak devam ettiğine değindi. Özkaya konuşmasını şöyle sürdürdü; “AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya Bakan Eroğlu'nun da katıldığı bayramlaşma merasiminde yaptığı konuşmasında Dinar'ın birçok yatırımı aldığını ifade ederek şunları söyledi; “Dinar tarihinde en büyük yatırımları AK Parti hükümeti zamanında almıştır. Hükümetimiz zamanında Dinar'a, bölgenin en büyük hastanesinin temelleri atılmış ve yapılmaya devam etmektedir. 300 kişilik kız-erkek Kredi Yurtlar Kurumunu yaptık. Anadolu Öğretmen Lisesi pansiyonuyla hizmete açıldı. Eski ceza evinin olduğu yere ise 200 kişilik kız öğrenci yurdu yapacağız. Fen Lisesi ve Anadolu Öğretmen Lisesi birbirinden ayrılacaklar. Merkeze anaokulu yaptık, SGK binamızın yerini yaparak daha iyi hizmet vermesini sağladık. Doğalgazı afyonun ilçelerinden en önce Dinar kullandı. Toplamda 852 adet TOKİ tarafından bizim hükümetimizde konut yapıldı. Orman işletme müdürlüğü ve ceza evi gibi büyük devlet yatırımları yapıldı” dedi.

 

DİNAR İLÇEMİZE YATIRIM YAĞDI

Afyonkarahisar'ın bütün ilçelerinden daha fazla yatırımı Dinar'ın aldığını ifade eden Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ilçeye yatırım yapmaya devam edeceklerini kaydetti. Dombay Ovası kapalı sulama sisteminin de mutlaka yapılacağını belirten Eroğlu ülke gündemini değerlendirerek şöyle konuştu, “Paramız, pul değerindeydi. Altı sıfır attık, unuttuk. IMF'ye borcumuzu ödedik. Dünya ekonomisinde söz sahibi olduk. Bakın şu anda Türkiye G-20 zirvesine ev sahipliği yapıyor. Bu 14 yıl önce söylenseydi, 'acaba hayal mi görüyor' derlerdi. Hayal görmedik. Hayaller gerçek oldu. AK Parti hayalleri gerçek yaptı" AK Parti milletin özüdür, milletin bağrından çıkmıştır. Dolayısıyla bu kervan yürüyecek. Afyonkarahisar'ı 78 baraj ve göletle, göletler şehri yapıyoruz. Sulanmadık toprak bırakmayacağız. Dünyada ormanlık alanı 12 yılda en çok artıran şehir, Afyonkarahisar. Yüzde 12'den yüzde 24 çıkardık. Her Afyonkarahisarlının bu kentte 120 tane ağacı var. 89 milyon fidanı toprakla buluşturduk.”

 

TERÖRLE MÜCADELEDE GERİ ADIM ATILMAYACAK

Son dönemde artan terör olaylarına değinerek, PKK terör örgütünün kökünün kazınacağını ifade eden Bakan Veysel Eroğlu, PKK ile mücadelede kesinlikle geri adım atılmayacağını söyledi. Eroğlu, “PKK’nin saldırıları da sorulan Eroğlu terörle mücadele ile ilgili şunları söyledi, “Maalesef bir binbaşımız şehit oldu. Allah gani gani rahmet eylesin. Ama bu artık son çırpınışları yani şuanda 30 yıldan bu yana teröre karşı en ciddi, en köklü ve vurucu mücadele bu dönem yapılıyor. Bütün her şeyle kahraman ordumuz, silahlı kuvvetlerimiz ve emniyet teşkilatımız, polis, özel harekât, özel kuvvetler hepsi gerçekten can siperane çalışıyor. Yani zaten onların zaten Kandil tamamen yerle bir edildi. İçerideki bir takım terör yuvaları da tamamen temizlenecek. Esasen bu mücadele son terörist özellikle etkisiz hale getirilinceye kadar devam edecektir. Hükümetimiz bu konuca kararlıdır çünkü millet bunu istiyor. Sanıyor musunuz, Doğu ve Güneydoğu’da ki o kardeşlerimiz huzur gelsin, devlet özellikle her yerde otoritesini sağlasın kamu düzeninin temin etsin diye talebi var, dolayısı ile ben oradaki vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Her türlü desteği veriyorlar, teröristlerin yerlerini söylüyorlar. Onların zaten kendilerinin en büyük düşmanları olduğunu, PKK’nın bunun şuurundalar. Yani bu terörü mutlaka bitirmemiz gerekiyor, bitireceğiz. Ama tabii yüreğimizde dağlanıyor. Şehitlerimiz oluyor Allah onlara gani gani rahmet etsin. Makamları cennet olsun. Milletimiz ve yakınlarının da başı sağ olsun” diyerek konuştu. Yapılan konuşmaların ardından Milletvekili adayları partililerle bayramlaştı.