YURDUNUSEVEN, “YENİ TÜRKİYE’Yİ HALKIMIZLA BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ”
YURDUNUSEVEN, “YENİ TÜRKİYE’Yİ HALKIMIZLA BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ”
Okunma Sayısı: 13893

AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, Kanal 3 ekranlarında Yasin Köksal’ın hazırlayıp sunduğu ‘Seçim Özel’ programına katıldı. Programda 2002 yılı öncesi Türkiye’sine değinen Yurdunuseven, “2002 yılı öncesi Türkiye ile 2015 yılı Türkiye arasında büyük farklar olduğunu görüyoruz. Başbakanımızın da söylediği gibi ‘Yeni Türkiye’yi halkımızla birlikte inşa edeceğiz” dedi.

 

Kanal 3 Ekranlarında Yasin Köksal’ın hazırlayıp sunduğu ‘Seçim Özel’ programına katılarak önemli açıklamalarda bulunan AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, Eski Türkiye ile Yeni Türkiye arasındaki farkı anlattı. 2002 yılı öncesi ülkenin ekonomik krizlerden kurtulamadığını dile getiren Yurdunuseven, IMF’den borç alan bir ülkeden IMF’ye borç veren bir ülke haline gelindiğini belirtti. Yurdunuseven, “Partimizin 3 Kasım 2002 tarihinde tek başına iktidara gelmesiyle birlikte ülkemizde yatırım ve hizmet yağmuru başladı. Eğitimden sağlığa, ulaşımdan çevre ve şehirciliğe, kültür ve turizmden bilim ve sanayiye, enerji kaynaklarından gölet ve barajlara kadar bir çok proje hayata geçti. Birilerinin hayal bile edemediği projeleri AK Parti hükümetleri gerçekleştirdi. Son 13 yılda bir birinden önemli projelere hayat veren hükümetlerimiz halkına verdiği sözleri hep yerine getirdi. Hiçbir hükümetin ödemeyi bile göze alamadığı KEY ödemelerini bile bizim hükümetlerimiz yaptı. İşçisinin, memurunun ve emeklisinin her zaman yanında yer alan partimiz bundan sonrada yer almaya devam edecektir” diye konuştu.

 

BAYRAĞIMIZI NEDEN YAKTILAR

Emirdağ ilçesinde AK Parti seçim bürosuna yapılan saldırıya da değinen İl Başkan İbrahim Yurdunuseven, saldırıyı gerçekleştirenlerin amacının kaos çıkarmak olduğunu ifade etti. Yurdunuseven, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Emirdağ ilçemizde geçtiğimiz Cumartesi akşamı seçim büromuza bir grup tarafından saldırı düzenlendi. 5 kişi ile birlikte bu işleri organize ettiğini öğrendiğimiz bir kişi de gözaltına alındı. Böyle bir olayın meydana gelmesi bizleri üzdü. Bizleri üzen ve moralimizi bozan diğer bir olay ise parti bayraklarımızın yakılmasıydı. Bayrağı neden yaktıkları herkes tarafından biliniyor. Onların oyununa gelmedik ve gelmeyeceğiz. Bildiğiniz gibi seçim çalışmalarına başlamadan önce ilk ziyaretimizi MHP, SP ve CHP’ye yaptık. Bizim amacımız seçimlerin centilmenlik havasında geçmesiydi. Yine temennimiz bu yönde. Ama maalesef bu tür olaylar siyasi ahlaka leke düşürüyor. Bu tür olayların bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz.  3 Kasım 2002 tarihinden itibaren partimize destek veren halkımız 7 Haziran seçimlerinde de desteğini vermeye devam edecektir. Seçimleri ilimize, ülkemize ve İslam alemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”

 

ÇİFTÇİLERİMİZE NAKİT DESTEĞİNDE BULUNULDU

2002 yılından bu güne kadar AK Parti’nin yaptığı yatırım ve hizmetlerden bahseden İl Başkanı Yurdunuseven, özellikle çiftçiye ve besiciye verilen desteklemelerden bahsetti. Yurdunuseven, “2002’de 83 Milyon TL hayvancılık desteği verilmiş iken, 2014 yılında hayvancılığa verilen destek 2,6 Milyar TL’ye yükseldi. 2003-2014 döneminde hayvancılığa toplam 15 Milyar TL destek verildi. Son 12 yılda hayvancılığa verilen destek 31 kat arttı. Tarımsal Destekler; kalite, sağlık, verimlilik ve kırsal kalkınma esas alınarak yeniden düzenlendi ve miktarları artırıldı. 2002 yılında 1,8 Milyar TL olan tarımsal destek, 2014 yılında 9,1 Milyar TL’ye çıktı. Son 13 yılda çiftçilerimize verilen nakit hibe destek miktarı 5,5 kat arttı. 2003-2014 döneminde yaklaşık 70 Milyar TL nakit, hibe tarımsal destek verildi” şeklinde konuştu.

 

2,2 MİLYAR TL HİBE DESTEĞİ VERİLDİ

AK Parti hükümetlerin kırsal kalkınmaya önemli destekler verdiğini hatırlatan Yurdunuseven açıklamışını şu sözlerle sürdürdü; “Tarım-sanayi entegrasyonunu sağlayan yüzde 50 hibe destekli Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı 2006 yılında başladı. Tarımsal ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi, depolanması ile ilgili ekonomik yatırımlar ile Makine-Ekipman alımları, damla ve yağmurlama sulama yatırımları desteklenmektedir. Kırsal kalkınma destekleriyle 3.8 Milyar TL’lik yatırım yapıldı, 5 bin 450 tarımsal sanayi tesisi bitti, 46 bin kişiye istihdam sağlandı. Kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi kapsamında 2006-2014 yılları arasında toplam 2,2 Milyar TL hibe desteği verildi. 2015 yılsonuna kadar devam edecek destekler ile toplamda; 700 Milyon TL hibe ödemesi yapılarak ilave 30 bin kişiye istihdam sağlanması hedeflenmektedir. Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ ile IPARD kapsamında yer almayan 39 ilde KKYDP tarafından yatırım konuları desteklenecektir. 2015 yılsonuna kadar devam edecek destekler ile toplamda; 700 Milyon TL hibe ödemesi yapılarak ilave 30 bin kişiye istihdam sağlanması hedeflenmektedir.”

 

YURDUNUSEVEN ECER’LE SOHBET ETTİ

‘Seçim Özel’ programında Yasin Köksal’ın sorularını cevaplandıran İl Başkanı Yurdunuseven, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Yurdunuseven’in konuşmasının ardından program sona erdi. Programın ardından CHP Milletvekili adayı Dr. Mehmet Ecer ile karşılaşan Yurdunuseven, Ecer’e seçim çalışmalarında başarılar diledi. Yurdunuseven ve Ecer bir süre sohbet ederek fikir alış verişinde bulundular. İl Başkanı Yurdunuseven’i televizyon programında İl Başkanı Yardımcıları Hüseyin Tutumlu ve Mustafa Ötken ile İl Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Gelişgen eşlik etti.