MİLLETVEKİLİ ADAYI SIVACI, SEÇİM ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
MİLLETVEKİLİ ADAYI SIVACI, SEÇİM ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
Okunma Sayısı: 9999

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Prof. Dr. Remziye Sıvacı, seçim ziyaretleri kapsamında Afyonkarahisar’ı karış karış dolaşmaya devam ediyor. Sıvacı, yıllarca mesai harcadığı Afyon Kocatepe Üniversitesi’ni (AKÜ) ziyaret ederek, öğrencilerle bir araya geldi. 

 

7 Haziran genel seçimlerine üç hafta kala AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili adayı Prof. Dr. Remziye Sıvacı, ziyaretlerine aralıksız devam ediyor. İlk olarak merkeze bağlı Kozluca köyündeki Kavak mevkiinde asker uğurlama törenine katılan Sıvacı, bölgedeki Sivaslı Garip Çoban fakirhanesi diye bilinen, Mekke ve Medine’ye açılan kapının olduğu rivayet edilen türbeyi ziyaret ederek dua okudu. Kozluca’lı kadınlarla uzun uzun sohbet eden Milletvekili adayı Sıvacı, 7 Haziran seçimlerinde destek istedi. Kadınlarla birlikte sofraya oturan Sıvacı, hatıra fotoğrafı çektirmek isteyenleri de geri çevirmedi. Afyonkarahisar’a 13 yılda 10 milyar TL, yani eski parayla 10 katrilyon liralık yatırım yapıldığını söyleyen Sıvacı, “Bu yatırımlar sizlerin vergileri ile yapılıyor. İçinde 5 yıldızlı hastanelerden turun da kilometrelerce duble yollara, havalimanlarına, hızlı trene kadar bir çok yatırım var” dedi.      

 

DOĞLAT YAYLASINDAKİ ŞENLİĞE KATILDI

Kozulca ziyaretinin ardından İscehisar ilçesine bağlı Doğlat köyüne geçen Milletvekili adayı Sıvacı, Afyonkarahisar Oğuz boyu Yörükler Türkmenler derneğinin Doğlat yaylasında uluslararası Türk dünyası Bilim Kültür şölenine katıldı. Şenliklere katılan birçok vatandaşla görüşen Sıvacı, 7 Haziran seçimleri için destek istedi. Sıvacı, ziyaretlerine Devlet parkı ve Akarçay’la devam etti. Devlet Parkında olta ile balık tutan Sıvacı, Akarçay ziyaretinde de Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun ablası Ayfer Aras ve yiyeni Tamer Aras’la karşılaştı. Sıvacı, onlarla sohbet ederek birlikte fotoğraf çektirdi.   

 

SIVACI AKÜ’YE ÇIKARMA YAPTI

Milletvekili adayı Prof. Dr. Remziye Sıvacı, AKÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selçuk Akçay, Sağlık, Kültür ve Spor Şube Müdürü Mehmet Kocaşaban, Diş Hekimliği fakültesi ile Prof. Dr. Halim Sözbilir’i ziyaret etti. Devlet konservatuarında Doç. Dr. Gökhan Aybulus’un piyano resitaline katılan Sıvacı, ardından da AKÜ Devlet Konservatuarı Müdürü Doç. Dr. Uğur Türkmen’i ziyaret etti. Türkmen burada yaptığı açıklamada konservatuara 16 milyon TL yatırım yapıldığını anlatarak, kadro dışında hiç bir eksiklerinin olmadığını söyledi.

 

ŞEHİT VE GAZİLER DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİLER

Milletvekili adayı Prof. Dr. Sıvacı, Mısır’ın devrik lideri Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye verilen idam cezasına tepki gösteren Memur-Sen'e bağlı sendikalar ve sivil toplum kuruluşlarının düzenledikleri eyleme katıldı. Sıvacı’nın bir sonraki durağı ise Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği’ne geçti. Milletvekili Halil Ürün, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İGM Başkanı Salih Sel ve çok sayıda partili ile dernek Başkanı İsmail Kumartaşlı’yı ziyaret eden Sıvacı, dernek çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Basın İlan Kurumu Afyonkarahisar İl Müdürü Selami Çalışkan’ı da ziyaret eden Sıvacı son olarak Uniyurt müdürü Uğur Saraç’ı da ziyaret etti. Milletvekili adayı Sıvacı’ya ziyaretlerinde İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Kadın Kolları Başkanı ve yönetimi ile partililer eşlik etti.