ÖZKAYA VE ÖZKALDI DİNAR’DA MUHTARLA BİR ARAYA GELDİ
ÖZKAYA VE ÖZKALDI DİNAR’DA MUHTARLA BİR ARAYA GELDİ
Okunma Sayısı: 12748

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Adayları Av. Ali Özkaya ve Akif Özkaldı Dinar merkez ve mahalle muhtarlarıyla sabah kahvaltısında bir araya geldi.

 

Dinar merkez ve köylerinde bulunan sulama sorunlarının gündeme geldiği toplantıya katılan Milletvekili adayları Ali Özkaya ve Akif Özkaldı, muhtarları dinledi. Toplantıda konuşan DSİ eski Genel Müdürü ve Milletvekili adayı Akif Özkaldı, Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile birlikte Dinar’a milyonlarca TL’lik büyük yatırımların yapıldığını ve yapılmaya da devam edeceğini söyledi. Köy muhtarlarının sorunlarını da dinleyen Özkaldı şunları söyledi, “Bin günde bin gölet projesi kapsamında Dinar’da birçok çalışmamız oldu.  Saz ovası kapalı sulama sisteminde yaşanan sorunları çözeceğiz. Dombay Ovası kapalı sulama sistemi projesi bitmek üzere, buda yakın zamanda yapılacaktır” dedi.

 

 

DOMBAY OVASI BİR BÜTÜNDÜR

Muhtarlar toplantısında Dinar ve bölgesinde yaşanan sulama sorunlarının giderileceğini belirten AK Parti Milletvekili Av. Ali Özkaya, Dombay ovası olarak adlandırılan bölgede 100 bin dekar arazi olduğunu ve bu arazinin bir bütün olarak görülmesi için yetkili mercilere başvurulduğunu dile getirdi. Sulama projelerinin baştan en sağlam ve sağlıklı bir şekilde yapılmasının en doğru yol olduğunun altını çizen Özkaya şunları söyledi, “Öncelikle ismi Karakuyu sulaması olan projenin isminin Dombay Ovası Kapalı Sulama Sitemi olarak değiştirilmesini istiyoruz. Çünkü Dombay Ovası bir bütün şekilde düşünülüp ona göre proje yapılmalıdır” diye konuştu. Toplantının ilerleyen bölümlerinde gündeme gelen Irgıllı Sulama Birliğine bağlı tarım arazilerinde meydana gelen sulama sorunlarının düzeleceğini söyleyen Milletvekili adayı Av. Ali Özkaya, suyu çok pahalıya kullanan tarım arazilerini bu birlikten ayıracaklarını belirtti.

 

İSTİŞARE EDEREK SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ

Amaçlarının Afyonkarahisar’da sulanmadık bir karış arazi bırakmamak olduğunu dile getiren Milletvekili adayı ve DSİ eski Genel Müdürü Akif Özkaldı, Genel Müdürlüğü döneminde Dinar’a yaptığı projelerin devamının Milletvekilliği döneminde de devam edeceğini söyledi. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile birlikte birçok projeye imza attıklarını da kaydeden Özkaldı, “Dinar’a bağlı bütün köylerimizde yaşanan sulama sorunlarını karşılıklı istişareler sonucunda çözeceğiz. Burada muhtarlarımız köyünün sorunlarını çok iyi bilen insanlarımız. Bizler de sizlerin sorunlarını çözmek için buradayız. Kapalı sulama sisteminde yaşanan bazı sorunları çok iyi biliyor ve gereğinin yapılacağı sözünü veriyoruz” dedi. Toplantının kapanış bölümünde ise Köy muhtarlar kendi köylerinde yaşanan sorunları yazılı olarak ilettiler. Yapılan konuşmaların ardından toplantı sona erdi. Muhtarlara yönelik düzenlenen toplantıya Milletvekili adaylarının yanı sıra İlçe Başkanı Burhanettin Yüksel ve yönetimi ile partililer katıldı.